Yazı

Gönderen: İLAHİ ADALET
11 Temmuz 2007 Çarşamba
Bu gün Ömer bey''in arkadaşı ile görüştük.Başka bir yere giderken benim yaşadığım şehire uğrayan bu kişi Ömer beyin bir dostu ve arkadaşı idi.Bir araya gelme nedenimiz ise malum Ömer beyle paylaşılan anılar idi.Bazen duygulandık bazen de güldük Ömer beyi konuşurken.İnsanlar hayatta iken peşinden güzel anılar bırakması çok güzel.Ömer beyin arkadaşına buradan çok teşekkür ediyorum.Ne için mi:Anıları taze koruduğu için...Ömer beyin dostu benim de dostumdur.Ömer beyin düşmanı benim de düşmanımdır, diyemiyorum.Çünki onun düşmanı olamaz.Varsa bile o kişi ilk önce kendisini analiz etmesi gerekir.
Gönderen: İLAHİ ADALET
10 Temmuz 2007 Salı
Bu sayfaya değerli düşüncelerini yazan kişiler elleriniz dert görmesin.Bu arada Ömer beyin ablası Sema hanımın önerisi çok hoş..Yani burada Ömer Cemil SANAL hakkında, tanıyanlarının düşünceleri ve beraber yaşanılan anıların bir kitapta toplanması çok güzel bir fikir..Ben katılıyorum..
Gönderen: sema sanal
09 Temmuz 2007 Pazartesi
Merhaba, sevgili Murat yazını okurken çok duygulandım.Beni geçmişteki güzel günlere götürdün. Keşke o günlere geri dönebilsek bu kabusu hiç yaşamamış olsak.Sevgili dostlar bu sayfadaki yasal uyarı zaten her sayfa için geçerli. isteyenler
Gönderen: Murat Kartal
08 Temmuz 2007 Pazar
Ömer''i ilk tanıdığımda ben daha ilkokul öğrencisiydim. O ise abimle akran, yerinde duramayan, inanılmaz hareketli bir liseli ergendi. Teyzem ile evlenen Yıldırım eniştemin kardeşiydi ve biz artık akraba olmuştuk. Bizim toplum böyle çocukları yaramaz diye niteler ya, gerçeği yıllar içinde daha iyi anladım. Ömer''in tek anormalliği normal üstü zekasıydı. Tanık olduğum ilk muhteşem başarısı İTÜ petrol mühendisliği bölümünü kazanmasıydı. Bu bölüm o zamanlar sadece %1 dilimine girebilenlerin kazanacağı bir bölümdü ve yanılmıyorsam Ömer de ilk binin içindeydi. Ve bu başarıyı kazanan Ömer bir kaç sene öncesine kadar liseyi bile bitiremez gözüyle bakılan bir insandı. Üniversitede okuması da benim için efsanelerle dolu olmuştur. Kendi emekleriyle aldığı eski model kuyruklu amerikan arabası, ailesinden ayrı ev tutması vb. hala çocukluk anılarımın güçlü imgelerindendir. Hem üniversitre öğrencisi olup hem de para kazanacak işler yapabilmesi gerçekten de olağan üstü başarılardı. O''nun İTÜ maden fakültesinden petrol mühendisi olarak mezun olduğu dönemin hemen ardından benim de aynı fakültenin jeoloji mühendisliğini kazanmam aramızdaki ikinci bir bağ oldu. Ömer artık İstanbul dışında yerlerde çalışıyordu. Fiziksel olarak bir araya gelemediğimiz yıllar başlamıştı. Ama o''nunla ilgili aldığım her haber başarılarla doluydu. Mesela ben Türkmenistan''ın Karakum çöllerinde o''nun TPAO dan eski meslekdaşlarıyla tanıştığımda konu Ömer''den açılıyordu ve hemen o''nunla ilgili övgü dolu sözler duyuyordum. Arıza yapan kule vinç çalışmayınca kuyudaki takımı çıkarmak için halatı bir kamyona nasıl bağlayıpta yukarı çıkardığını bir efsane tadında anlattılar bana. Ve daha nicelerini... Anlatılacak daha çok şey var ama asıl önemlisi anlatılacak çok şey olacaktı eğer Ömer hala yaşasaydı. O yaşadığı sürece hayata birşeyler katan, üretken bir insandı. Sadece eşi,dostu, akrabaları, sevenleri değil tüm ülke ve hatta insanlık birşeyler yitirmiş oldu. Ömeri vuranlar insanlığı da vurmuş oldular. Bu kadar yaşam coşkusu dolu bir insanın ardından söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama artık son sözler "ALLAH RAHMET EYLESİN" ve hepimizin "BAŞI SAĞOLSUN"dur.
Gönderen: Sema Sanal
06 Temmuz 2007 Cuma
.Bugün Ömerimizin gittiği 4 ay oldu.Acımız hiç dinmedi, gitgide büyüyor. Günlerdir düşünüyorum, bir insan hangi şeytana uyarda böylesine bir günah işler.Bildiğim kadarıyla Cenk''inde 2 çocuğu varmış ve eşi hamileymiş yani belkide şu an yüzünü göremediği bir cocuğu daha var. Ona sormak istiyorum eğer birisi yavrularına kıysa ne hisseder? Biz yavrumuzu canımızı kaybettik yanıyoruz. Ne uyku uyuyabiliyoruz, ne yemek yapıp yiyebiliyoruz ne''de boğazımızdan geçiyor. Bir müzik nağmesi acımızı büyütüyor, geçtiğim sokaklar, gördüğüm herhangibir köpek acımı dayanılmaz kılıyor. Ömerim evime son geldiğinde hafta sonu iki gün, internet''te görüp beğendiği bir doberman yavrusunu almak için yaklaşık 2000 Km. yapmıştı. Şimdi o yavru ne yapıyor? Eminim çocukları ile birlikte Ömerimin gelişini bekliyordur. Annem Babam, kardeşlerim ve ben bu acıya dayanamıyoruz. Nefes alırken bile kendimizi suçluyoruz. Neden yavrumuzu koruyamadık diye. Ey Cenk bildiğim kadarıyla bir babada olsan sen daha çocuksun, düşün yolunu bekleyen yavruların, hapishane kapılarınca yanan annen, baban varsa kardeşlerin. Değermiydi iki aileyide böylesine yakmaya, yıkmaya değermiydi her ne için yaptıysan. Sorarım sana bizim , kendi ailen gibi seninde için yanıyormu? Neden? neden? Dünya fani, bu dünya hiçbirimize kalmayacak. Ardımızda kalan sadece yaptıklarımız, yaşadıklarımız. Pişmanmısın? İlk zamanlar suçlular yakalandığında acım dinecek Ömerim geri gelecek zannediyordum. Oysa şu an herşey çok boş geliyor.Umarım sende pişman olur Allah yoluna dönersin.
Gönderen: Sema Sanal
04 Temmuz 2007 Çarşamba
Dün aldığım haberle bir kere daha bu nasıl kader dedim. Canım kardeşim canı kadar sevdiği kızının doğumgününde katledildi. Hep güzel Gamze bundan sonra doğumgünlerini nasıl kutlayacak diyordum. 27 Temmuz ise Canım Ömerimin doğumgünü, o günü beraber geçirecektik.Oysa o gün mahkeme başlıyor. Doğum gününde sevgili Ömerimizin yanında olamayacağız. Umarım bunda''da bir hayır vardır. Yüce Adaletimiz suçlulara hakettikleri cezayı vererek Canım Kardeşime doğumgünü hediyesi verir. Canım Kardeşim 42.ci yaşını göremedi.Ama biliyorumki o bugüne kadar herkese yaptığı iyiliklerle Allahın Cennetinde, huzur içinde dinleniyor. Seni çok seviyoruz canımız Ömerimiz, hergünümüz 24 saat seninle.
Gönderen: SEMA SANAL
02 Temmuz 2007 Pazartesi
Merhaba DOSTLAR diye başlamak istiyorum.Canım kardeşim ardında bizlere,onlarca kendinden bir parça taşıyan güzel insanlar bıraktı.Bu sayfayı bizlerle paylaşan sizlere teşekkür etmek istiyorum. Hepiniz yazdığınız anılarla onu ölümsüzleştiriyorsunuz. Düşündümki Ömerim çok sevdiği canı çocuklarına onurlu bir yaşam bıraktı.Çok insanın uzun yıllarla başaramayacağı kadar güzellikleri kısacık yaşamına sığdırdı.Bizlerde burada paylaştığınız o güzel anıları bir kitapta isterseniz adınızla, isterseniz rumuzla bir araya toplayalım, büyürken Babalarını örnek alabilecekleri yaşamlarında çocuklarına bir rehber oluşturalım. Çünkü daha çok küçükler zaman içinde Babalarını daha iyi tanıyıp onur duyacakları bir Babanın evlatları olmanın güzelliğini onlara ancak bu şekilde yaşatabiliriz. Evet dostlar hepinizin anılarını bekliyoruz. Sevgi dolu günler diliyorum.
Gönderen: İlahi Adalet
23 Haziran 2007 Cumartesi
Bu sayfada yer alan düşünceleri takip eden,Ömer Bey hakkında bir takım bilgilere sahip olduğunu söyleyen GECE GÖZÜ''ne buradan sesleniyorum;İki şey çözümsüz görünen problemleri bile çözer: 1-Bakış açısını değiştirmek, 2-Empati yapmak( muhatabın yerine kendini koymak). Bu kişi eğer bir şeyler biliyorsa zaten şu an rahat uyumaması gerekir.Aksi takdirde bu kadar hassas bir konu üzerinden prim yapan bir zavallıdır.
Gönderen: İlahi Adalet
23 Haziran 2007 Cumartesi
Ömer beyi seven ve özleyen kişileri burada onu anarken görmek ne güzel..Kardeşleri,yiğenleri,komşuları,iş arkadaşları,tanışları,hatta okul arkadaşları bile onu burada nasıl tanıdıklarını ve sevgilerini dile getirmeye çalışıyorlar.Bu yazılanları herkes gibi ömer beyin eşi de okuyordur mutlaka..Hayatı boyunca onları hiç bir şeye muhtaç etmemek için çalışıp didinen Ömer bey için neden bu güzel sayfada bir keç kelime edilmiyor.Ömer beyin eşini bu sayfaya bir kaç kelime yazması için bekliyoruz..
Gönderen: Didem Sanal
22 Haziran 2007 Cuma
6 Mart akşamı gelen telefonla öğrendiğim ölüm haberine inanamadım.Bu bir yalandı ,bu bir rüyaydı,sanki uykumdan uyanacaktım ve bu kabus bitecekti.Ne yazıkki öyle olmadı,olamadı.O haberden sonra sadece gözlerimin önünde hep sen ve kulaklarımda hep senin sesin vardı.Gece yatıp da uyuya bildiğim zamanlarda gözümü ilk açtığım anda yine sen vardın hep,o güzel gözlerin,o farklı sesin hep kulaklarımda.Cenazende tabutun içindeyken ,sonra o derin çukur kazılıpta sen içine konulduğunda olanlara inanamıyordum.Bir kabustu yaşananlar ve hala inanmıyorum.Günler çok hızla geçiyor,zaman akıp gidiyor.Benim içimdeki derin sızı ve acı ise sürekli büyüyor,çoğalıyor ve hep seni düşünüyorum.Seni çok seviyor ve çok özlüyorum. Sen mükemmel adam Ömer Cemil Sanal, dürüst,namuslu,başarılı,çook akıllı ,zeki ve çok çalışkan olup işini her zaman en mükemmel şekilde yaptın.Hep koşturdun hep çok çalıştın daha 30 yaşına gelmeden ,kaliteli ve büyük bir petrol firmasında Tesis Müdürü oldun. Sen sadece doğru düzgün ve hep namusluca çalıştın. *Benim amcamı nasıl öldürürsünüz?Benim amcam bir köpeği bile incitmezdi!Benim amcam küfür bile hiç etmezdi!Kendinizde nasıl böyle bir hak görüp,böyle sinsice tuzak kurarsınız?Bu dünyadaki herşey geçici , zamanı da tutabiliyormusunuz?Zaman hızla akıyor. Gün gelecek kıyamet kopacak.Tüm dünyada yaşamış olanlar ahirette toplanacak.Cehennemdekiler için zaman hiç geçmeyecek.İşte zamanı orada ALLAH durduracak.Dünyada geçirdiğiniz tüm yaşamınız, oradaki yarım gününüzden daha az bir süre gibi gelecek.Siz zamanın durmuş olduğu O ateşin içinde hep yanacaksınız.Siz ALLAH’tandamı hiç korkmuyormusunuz? Zaten biliyorumki burada da güzel ülkem ,vatanım Türkiye Cumhuriyeti’min kanunları,ülkemin Polis’i,ülkemin Jandarma’sı suçlulara cezasını verecektir.
Gönderen: İlahi adalet
22 Haziran 2007 Cuma
Biz insanlar ne zaman bu dünyada misafir olduğumuzu hatırlayacağız..Herkes nasıl bu dünya ya geldiyse bir gün göçüp gidecek..ve ben şuna inanırım..her canlı bir orijinal tablo gibidir.Nasıl iyi düşünülmeden ve rastgele çizilmiş bir resim varsa, çok şey düşünülerek ve her noktası insanı bir yerlere götüren tablolar da vardır.öMER BEY iyi çizilmiş orijinal tablo gibi bir kişiliktir..Ona zarar vermeye çalışan kitle bilmiyor ki, yukarıda herşeyi gören ve takip eden bir YARADAN var.O zamanı gelince neyi nasıl yapacağını iyi bilir.Yani İLAHİ ADALET yerini bulur..bir insanın unutulması ölmesi demek tir.Sen YAŞIYORSUN..ve ben seni çok seviyorum..
Gönderen: Deniz Yılmaz
13 Haziran 2007 Çarşamba
Canım Kardeşim, insana yakışır değerler emek verilmeden kazanılmıyor. Gün oluyor bu değerler için can veriliyor. Sevgi, arkadaşlık, dostluk ve hepsinden önemlisi de İNSAN OLMAK parayla satın alınamıyor. Seni alçakça vuranlar/vurdurtanlar ve bilmeden bile olsa bencilliklerinden dolayı senin katline dolaylı yoldan katkıda bulunanlar, bu değerlerin köşesinden bile geçmemişler. Sevgili Ömer, bizlere veda ettiğin günden beri her anım seninle geçiyor. En çok da seninle birlikte geçirdiğimiz çocukluk anılarımız ... Şunu artık iyice anladım: Biz ayrılmadık, daha çok birleştik. Sevgisizlik insanları birbirinden ayırır. Sevgiyle güzelleşiyor herşey. Birçok arkadaşın hâlâ senin yaşadığına inanıyor. Ben de öyle. İçimize öylesine yerleştin ki Ömer, içimdeki bu sevgi tükenmedikçe biz ayrılmayacağız. Seni çok, ama çok seviyorum.
Gönderen: Zafer Yılmaz
13 Haziran 2007 Çarşamba
Sevgili Ömer''le son buluşmamızın anısına: Sessiz bir gecedeydik gürül gürül akıyordu özlem -yeraltı suları gibi- duru ve berrak sesler yükseliyordu gecede ... İçten, Masum ve şen bir gecedeydik Habersizdik kan düşecek günlerimizden Esrik çocuksu kahkahalarımız süslüyordu geceyi ... Deniz, ışık ve martılar şöleniydi gece Şehlâ gözlerimiz vardı Veda gökte ışıldayan yıldız kadar uzaktı bize ...
Gönderen: Nejla Çalışkan
12 Haziran 2007 Salı
Canım arkadaşım katledildiğin günden beri içimdeki isyan, sana bu hain tuzağı kuran ve kurduranlara nefretim, hergün bir kat daha artıyor. Ardından bir hafta sonra kendini astığını okuduğumuz Delta nın eski çalışanı . ve hiç kimsenin bu konuda sanki hep bir ağızdan sözbirliği etmiş gibi bir şey görmedik bir şey bilmiyoruz demesi. Biz seninle İstanbul''a geldiğin de koşturmalarından vakit kalırsa bir araya gelip dertleşirdik.Biliyorum ve hissediyorum senin ölümünü hazırlayanlara sen kesin geçmişte bilmeden onları insan sanıp iyilik te yapmışsındır. Senin gibi insanlar o kadar az ki dostum. Seni bu yüzden çok özlüyorum . Çocuklarına çok düşkündün. Hatırlıyormusun 2002 senesinde Şirketin sponsor olduğu bir araba yarış organizasyonu vardı. bizler oraya yarışı seyretmek için gelmiştik ve sen üç gün boyunca deli gibi çalışmıştın. Son gün her şey sayende mükemmel geçtiğinde bari kalda dinlen ve bizlerle vakit geçir diye rica etmiştik. Oğlun Çağrı nın doğum günü olduğunu mutlaka gitmen gerektiğini söylemiştin. Uykusuz yorgun bir dünya yolu sadece oğlunun doğum günün de olabilmek için gitmiştin. Sen her zaman çok iyi bir baba oldun. Çocuklarına her zaman vakit ayırdın. Katledilmenden üç yada dört gün önce seninle telefonda konuşmuştuk. bir arkadaşın sana ulaşamamıştı. Seni aramıştım . Sesin bezgin yorgun kötü geliyordu. Alışık olmadığım bir ses tonuydu. Neler oluyor diye sorduğumda; canım sıkkın iyi değilim, Konuşuruz demiştin. Bu son konuşmamız oldu. Katledildiğin haberi bana söylendiğinde konuşamadım ,ağlayamadım . Tek hatırladığım göğsümün ortasına sanki koca bir yumruk sıkıştı. Nefes alamıyordum. İnanamadım. Bizim seni ne kadar çok sevdiğimizi bildiğini hissediyorum. Dostum biricik arkadaşım kardeşim seni hiç unutmayacağız sen bizim kalbimizde daima yaşayacaksın. Arkadaş, şarkı sözleri okurken ve dinlerken seni tanıdığım yaşamımım dokuz yılında paylaştıklarımız gözlerimin önünden hızla geçiyor. Bu şarkıyı mırıldanıyorum. Dostum sana okuyorum. Bir kıvılcım düşer önce, büyür yavaş yavaş Bir bakarsın volkan olmuş, yanmışsın arkadaş Dolduramaz boşluğunu ne ana ne gardaş Bu en güzel, bu en sıcak duygudur arkadaş Ortak olmak her sevince, her derde, kedere Ve yürümek ömür boyu, beraberce, el ele Olmasın hiç o ta içten gülen gözlerde yaş Bir gün gelip, ayrılsak bile seninle arkadaş (Yollarımız ayrılsa bile seninle arkadaş) Evet arkadaş;kim olduğumu, ne olduğumu Nerden gelip, nereye gittiğimi sen öğrettin bana Elimden tutup, karanlıktan aydınlığa sen çıkardın Bana yürümeyi öğrettin yeniden El ele ve daima ileriye Bir gün. Bir gün birbirimizden ayrı düşsek bile Biliyorum, hiçbir zaman ayrı değil yollarımız Ve aynı yolda yürüdükçe Gün gelir ellerimiz yine dostça birleşir Ayrılsak bile kopamayız
Gönderen: İLAHİ ADALET
07 Haziran 2007 Perşembe
Seni çok özledim.
Gönderen: Selma KOÇ Samsun
29 Mayıs 2007 Salı
Böyle bir insan gidemez. O''nu Samsunda tanıdık.Aynı apartmanda oturduk.Nur yüzlü Ömer abi sana ölüm yakışmadı.Hele de böyle bir hiç uğruna.Bir nurdun göçüp gittin.Güzel kızına, akıllı Çağrı''ya canım sempatik Srpl ablaya Allahtan sabır diliyorum.Bende 4 yıl önce aynı ayda aynı günde babamı kaybettim.Mekanları cennet olsun inşallah.Ömer abi ailenle beraber yediğimiz Beyaz ev de ki yemeği, merhametini, iyiliğini Allah önüne getirsin.Sizin gibi güzel bir aile ile tanışmaktan çok memnun olmuştum Serpilabla.
Gönderen: mehmet emin kısa samsun
29 Mayıs 2007 Salı
böyle bir insanın ölümünün arkasından ne denebilir bilemiyorum.. öncelikle ailesine allahtan sabır diliyorum..benim için ömer cemil sanal bir müdür degil.. bir abi idi.vede hep öyle kalacak..onu samsunda tanıdım.. ama unatacak bir yer yok herhalde,insan kaybedince ne kadar sevdigini anlıyor.. ölüm haberini aldıgım anı unutacagımı hiç sanmıyorum..bundan sonra söylenecek fazla bir söz klamıyo...ömeri kaybettik..eşi serpil ablaya oglu çagrıya vede özellikle yıldırım abime allahtan birkaz daha sabır dilerken samsunda onların hüzünlerini yaslarını paylaşan dostlsrı oldugunu bir kez daha belirtmek isterim...
Gönderen: İLAHİ ADALET
27 Mayıs 2007 Pazar
"Ne mutlu ruhta yoksul olanlara! Göklerin Egemenliği onlarındır. Ne mutlu yaslı olanlara! Onlar teselli edilecekler. Ne mutlu yumuºak huylu olanlara! Onlar yeryüzünü miras alacaklar. Ne mutlu doğruluğa acıkıp susayanlara! Onlar doyurulacaklar. Ne mutlu merhametli olanlara! Onlar merhamet bulacaklar. Ne mutlu yüreği temiz olanlara! Onlar Tanrı''yı görecekler. Ne mutlubarıºı sağlayanlara! Onlara Tanrı oğulları denecek. Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere! Göklerin Egemenliği onlarındır. İNCİL:(LUK.6:20-23)
Gönderen: Enver GÜNDOĞDU
23 Mayıs 2007 Çarşamba
Ömer bey’in dostlarının akrabalarının ve arkadaşlarının burada yazdıklarını okuyunca O’nun ne kadar çok sevildiğini bir kez daha anladım. Aslında kendisiyle iki üç kez bir araya gelmiş birisiyim. Bu kadar kısa ve az sayıda görüşmede bile kişiliğinin ve karekterinin ne kadar sağlam olduğunu fark ettim. Aslında konu iş elbiseleriydi dolayısıyla işçilerdi.Sonra bana demişti ki; bizimkiler tulumlardan rahatsız tuvalet ihtiyaçlarını gidermede falan sorun yaşıyorlar bunu iki parçalı bir elbise yapalım. Doğrusu kendisini bütün işçilerle beraber telafuz etmesi yada onları ayrı bir zümreymiş gibi zikretmemesi ve onların sıkıntısını sanki kendi sıkıntısıymış gibi sunması dikkatimi çekmişti.Ve eğer bunu yapanlar o işten çıkarılanlardan biriyse şunu iyi bilsinler ki kendilerine baba şefkatiyle yaklaşan birini katlettiler. Vicdanın iki şey için yaratıldığını düşünüyorum. Birincisi merhamet duygusu için ikincisi azap çekmek için. Birincisi suç işlemeden devreye girer ikincisi suç işledikten sonra başlar, bütün vucuda yayılır, bütün hücreleri sızlatır, uykusuz geceler , kabuslar ve hakeza… mesele yakalanma korkusu da değil nitekim büyük suçları işleyen insanlar neden kendi kendilerine teslim olsunlar. Peki nedir cani insanları tir tir titreten? Asıl hakkettikleri cezanın her geçen saniye boyunca kendilerine bir adım daha yaklaştığını bütün benlikleriyle hissetmeleri.Kuran da masum bir insanı öldürmek bütün insanlerı öldürmekle eşdeğer tutulmuş "Kim bir nefsi, bir başka nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karşılık olmaksızın öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur." (maide suresi 32) . Bu mesaj bütün semavi dinlerde ortak. Ve cezası ebedi cehennem. Şimdi bu caniler yakalansa ne olur . Ya beş on yıl ceza alırlar yada canı sıkılan biri af çıkarır .Şimdi bu yazıyı okuyan o canilerden biriyse ve kafasında bu ülkenin bozuk adaletinden bir medet ummak varsa serçe parmağını çakmağının ateşine beş saniye yaklaştırsın ve eğer çektiği acıdan vakit bulabiliyorsa o ateşin yetmiş katında bütün bedeniyle tekrar tekrar diriltilmek suretiyle sonsuza kadar kalmayı düşünsün. Bu düşünce bile ömür boyu hapis cezasından daha müthiş bir cezadır. Onun için üstadımın da dediği gibi ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM. Ömer bey’in bütün ailesine dostlarına başsağlığı diliyorum. Ve özelliklede sabır diliyorum. Sabır hem kavuşmaya vesile olacaktır hemde adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır. Son bir teşekürde ömer bey’e bizim iş yerine sık sık gidip gelen ve arabamız olmadığı zamanlarda kendi deyimiyle kürüstür jipiyle bizim müşterilere giden Ömer bey ’e çok ama çok teşekkür mekanı cennet olsun.
Gönderen: İLAHİ ADALET
18 Mayıs 2007 Cuma
Dünyaya bir daha gelsem sevgilim. Arar bulurum yine seni severim. Cennete değişmem saçının teline. Ömrümün yettiği kadar seni severim.Bana ne gelecekse dünyanın sonu.Bitecekse bitsin artık hayat yolu. Korkum yok içim rahat huzurla dolu. Aşkı yaşadım senle bir ömür boyu. Yüzümdeki çizgilerin miyadı sen. Aldığım her nefesin sebebi sen..
Gönderen: İLAHİ ADALET
18 Mayıs 2007 Cuma
BEN GÜNAH İŞLEMEDİM SADECE SENİ SEVDİM. BEN GÜNAH İŞLEMEDİM KADERE BOYUN EĞDİM.HİÇ SEVMEDİM BU KADAR SEVGİLİM NE GECEM VAR NE GÜNDÜZÜM.ŞARKILARDA MATEMİ VAR.YARIM KALAN ÖYKÜMÜZÜN.GURUR AŞKI ZİYAN EDER.SÖZÜMÜ TUTACAĞIM SENİ UNUTACAĞIM.AŞK ROMANDI ESKİDEN SEVEN KIZIN ROMANI.ŞİMDİ VEDA ZAMANI.
Gönderen: Zafer Yılmaz
15 Mayıs 2007 Salı
Ömercim, inan ki herşey iyi olacak. Biz herzaman güçlü olduk. Çağrı ve Gamze Deniz senin birer kopyan. Sen yaşıyorsun ÖMER.
Gönderen: sema sanal
14 Mayıs 2007 Pazartesi
Bu hafta sonu canım Ömerimizle beraberdik onunla konuştuk bizi duyduğunu biliyoruz.Ama bizleri böylesine kahreden ailece katledenlere Allahın adaletinin en ağır cezaları vereceğinden hepimiz eminiz.Bizim acımız çok büyük, ailece hepimizin yaşama sevincini çaldılar, çocuklarının geleceğini çaldılar Ömer gibi mert, yiğit, çok dürüst hırsızlara yolsuzlara geçit vermeyen Türkiyenin geleceği olan çok çalışkan bir bireyinin hayatını çaldılar. Ben inanıyorum ki T.Cumhuriyeti böyle bir vatandaşının kanını yerde bırakmayacak tüm katil,azmettiricileri ve arkasındakileri gün ışığına çıkaracaktır.
Gönderen: İLAHİ ADALET
13 Mayıs 2007 Pazar
Ömer bey kaybedene kadar babam da dahil hiç bir erkeğin yüzüne dikkatli bakmamıştım.Bilmiyorum neden..Onun kaybedildiği haberini okuduktan ve öğrendikten sonra neden dir bilmem erkeklerin yüzüne dikkatli bakmaya başladım.Gördüm ki onun kadar yakışıklısı asla yok..Seni tanımanın verdiği gururla yaşıyorum..
Gönderen: Ebru KOLAY
13 Mayıs 2007 Pazar
Gece gözü rumuzlu kişi size veya adını açıklamayıp gizli kapaklı konuşan ve konuşmayan herkese sesleniyorum, 23 NİSAN tarihinden beri sabırla ve büyük bir umut ve inatla buraya yazacağınız en ufak bişeyi bekledim,ancak hiçbir sonuç alamadım.''Anlatacaklarım karşısında çok şaşıracaksınız ve bu konu hakkında bildiklerimi açıklayacağım demiştiniz. Bende katil veya katillerin yakalanmasını çok istiyorum demiştiniz''. Ama hiçbir şey söylemediniz, söylemediğiniz gibi birde dalga geçer gibi yok bu adresi msn’e ekleyemedim, bana hotmail''i verirmisiniz diyorsunuz, bunlar ne demek oluyor ya, bu nasıl bir cürettir ya da nasıl bir hakarettir. Eğer bu kadar önemliyse Hotmail, msn adresi alın ben size kendi adresimi veriyorum. Bu adresi msn’e ekleyebilirsiniz gayet kolaylıkla, ebru_kolay@hotmail.com. Yeterki bildiklerinizi paylaşın lütfen. Derdimi kederimi unuttum, sizin veya sizin gibilerin şu halde bile yaptıkları, çevirdikleri entrikaları ile böyle bir durumda bile nasıl kalleş yada gayri ciddi davranılarak insanların duygu ve hisleriyle nasıl oynanabilineceğini ve ne kadar hain olabileceklerini gördüm. Ben hocamı, en yakın dostum ve değerli bir büyüğümü kaybettim bir daha hiç göremeyeceğim, konuşamayacağım, dertleşemeyeceğim, değerli bir abimi,sevdiğim bir dostumu kaybettim ama görüyorum ki diğer insanlar benim kaybettiklerim bir kenara dursun, herşeylerini kaybedecek kadar sersefil olmuş, Ömer Beyime yapılan bu adi, kalleşçe, şerefsizce suikastin ya izleyicisi olarak, yada insanları yanlış yönlendirip alay edebilecek kadar, ya da Allahı inkar edip kula kulluk edebilecek kadar oyuncu ve sahtekar olabilmeyi başaracak kadar kendilerini kaybettiklerini tüm çıplaklığıyla, kendi gözlerimle gördüm. Şimdi soruyorum herkese nasıl böyle olabiliyorsunuz, ya bişey biliyorum deyip insanlarla alay edip böyle şeyler yazıp bizi kandırıyorsunuz ya da eğer gerçekten bişeyler biliyorsanız neden söylemeyi denemiyorda yok bu maili msn''e ekleyemedim de başka bir mail ver diyebiliyorsunuz. Mail adresimi mi, yoksa anlatıcaklarınız mı önemli olan? Madem anlatacaklarınızı bu kadar önemli buluyorsunuz neden Güvenlik güçleri, polisle paylaşmıyorsunuz, yok eğer paylaştıysanız bu sözlerimi geri alıp, teşekkür ederim tabiiki, ancak tüm bunları sadece bir oyun olarak söylediyseniz de en az, suçlular kadar suçlu olduğunuzu umarım biliyorsunuzdur, bilmiyorsanız da şimdi ben tekrarlamış olayım. Sonuç olarak kusura bakmayın demiyorum ister bakın ister bakmayın, umursamıyorum, eğer bişey biliyorda söylemek yerine kaçıyorsanız zannetmeyin ki siz bu şekilde dalga geçtiğinizle kalır, ya da unutulursunuz, Ömer abimin bu üzüntüsü, derdi ve kederini ne unutur, ne de unuttururum, ne de ona uzanan kanlı elleri kırmadan rahat edebilirim. Herkes bişey biliyor ya da belki hiç alakasız kişiler vaktimizi çalıp, bizimle alay etmeye çalışyor bilemiyorum, ama tek bildiğim Ömer Beyin bir çırağı olmaya çalışan ben, herhalükarda asla hocamın arkasından böyle dil uzattırmam ve arkasından böyle kimseye prim mirim de yaptırmam. Eğer gerçekten biraz da olsun yada en ufak bişey bilen biri varsa gidip polise anlatması gerekirken buralarda laf kalabalığı yapmamalarını rica ediyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz, elbet gerçekler bir gün açığa çıkar, Hiç bir zaman hiç bir şeyden korkmuyorum ve korkmayacağım da hele böyle prim yapmaya yada dikkat çekmeye çalışanları da hiç kaale alınacak kadar bile değerli bulmuyorum. Sonuç olarak; Canım hocam Ömer Beyin, katil veya katilleri tabii ki bulunacaktır ve o zaman ölüm o kişilerin tek kurtuluşu olacak, Ama dilerim ki Allah onların canını almasın, almasın ki onlar sürüne sürüne, acıdan kıvrana kıvrana milyon parçaya bölünerek her gün her an acıyla yaşasınlar, aynı bu benim üzüntülerimin, yaşadığım acılarımın milyon katını yaşasınlar. Dilerim ki Allah onlara gün yüzü göstermesin. Ebru KOLAY
Gönderen: sema sanal
11 Mayıs 2007 Cuma
09.05.2007 tarihli yazımı tam olarak hatırlıyamıyorum, ama o günkü duygularımdı.Bu sayfayı hergün açtığımda hep yazmak istedim fakaat acım okadar büyükki gözyaşlarımdan yazamadım. Ben Ömerin küçük ablası Ömerimin çocukluğundaki hitabıyla küçük annesiyim. 6 mart günü evimize bir bomba düştü hepimiz darmadağın olduk herkes hayat devam ediyor diyor ama bizim evimizde devam etmiyor.Annem, Babam artık ayakta duramıyor, ben beş yıldır ailemin Ömerimin desteğiyle mücadele ettiğim kanserle artık savaşmak istemiyorum.Sıra bendeydi ama Ömerim yine herzamanki gibi acele etti sırasını beklemedi bizi terketti.Ömer bizim en küçüğümüzdü ama son yıllarda ailenin Babasıydı,deliler gibi çalışmasına rağmen çocuklarına ailesine arkadaşlarına herkese yetişiyordu.Son konuşmamızda ben hep çalışıyorum koşuyorum hiç yaşamıyorumki demişti.Canım kardeşim içine doğmuş gibi son konuşmamızda hep coçuklarından bahsetmiş tüm hayalinin oğlunun Robert Kollej sınavını kazanıp daha sonrada Amerikada iyi bir Üniversiteye gitmesinden bahsetmişti.Ömer cocukları için yıllardır çalışıp durdu onların hiçbir isteğine hayır demezdi tüm düşleri onların geleceği üstüneydi.Güzel kızı onun prensesiydi Ömer bir keresinde İngiltereye kursa gittiğinde boş vakitlerinde afiş yapıştırdığını söylemiş bende çok şaşırmıştım, bana burada çok güzel oyuncaklar var çocuklarıma iki oyuncak fazla alırım demişti...İşte Ömer böyle bir Baba idi.Aynı zamandada çok özel bir evlattı. Bir yıl önce anne ve babamı artık çok yaşlandılar yalnız kalmasınlar diye İskenderuna taşımıştı hayattayken''ki bilinen son sözleri ise kapıdaki güvenlik görevlisine orada duran araba otomatikmi otomatik ise babama alalım olmuş. Babam artık rahatsız olduğu için daha evvel babama aldığı arabayı daha rahat kullansın diye otomatik bir arabayla değiştirmek istiyordu. İşte Ömerim böyle bir evlattı.Ömerim içimiz yanıyor acın gitgide büyüyor Canım kardeşim dualarımız seninle ancak sana öyle ulaşabileceğimizi sanıyoruz seninde bizi duyduğunu biliyorum.Mekanın cennet olsun canımız Ömerimiz...... Umarım bu yazım yayınlanır.
Gönderen: sema sanal
11 Mayıs 2007 Cuma
sayın editör yazımda ne sakınca görüp yayınlamadığınızı anlayamadım, bir ailenin acısını dile getirip paylaşmak istedim. lütfen 09.05.2007 tarihli yazımı yayınlarsanız sevinirim. yoksa basında olduğu gibi sizedemi yasak var kimlerce?
Gönderen: zafer yilmaz
11 Mayıs 2007 Cuma
Bu utanç verici sessizlik karşısında insan ne dieceğini bilemiyor. Kim, neden korkuyor ya da bir insanın korkakça, kalleşce katledilmesi karşısında sessiz ve ikiyüzlü davranmayı gerektirecek nasıl bir çıkar ağı olabilir?
Gönderen: Deniz Yılmaz SANAL
08 Mayıs 2007 Salı
SAYIN GECE GÖZÜ, ben biricik kardeşimi kaybettim. Onun için ne yaparsak yapalım, artık onu hiçbir şey geri getiremez. Bunun bilincindeyim. Ancak bu ülkede onuruyla yaşayan bir insan, kahbece katlediliyorsa, buna DUR demenin yolu vicdani görevlerimizi yerine getirmekten geçer. Şu atasözünü lütfen bana söyletmeyin: "Yiğitliğin onda dokuzu kaçmaksa, biri hiç görünmemektir!"
Gönderen: İLAHİ ADALET
07 Mayıs 2007 Pazartesi
"Tanrı''nın kendisini sevenler için hazırladıklarını hiç bir göz görmemiş, hiç bir kulak işitmemiş,hiç bir insan yüreği kavramamıştır." (İncil:Korintlilere 1.Mektup 2:9) Seni çok ama çok özlüyoruz...
Gönderen: zafer yilmaz
06 Mayıs 2007 Pazar
Sevgili Ömer, sana uzun uzun yazmak istiyorum aslında. Ama yazamıyorum işte... Oysa sormak istediğim, yanıtını merak ettiğim okadar çok şey var ki... ve ne yazık ki bu sorularıma sen hiçbir zaman yanıt veremeyeceksin.
Gönderen: İlahi Adalet
05 Mayıs 2007 Cumartesi
Ömer beye düzenlenen suikast ve sonucunda hayatının son bulması olayı ile ilgili Jandarmanın bu zamana kadar bir şey yapamaması biz sevenleri adeta şok ediyor.Jandarma ve görsel basının da bu konuya ilgisi çok zayıf oldu.Ayrıca DELTA DOLUM TESİSLERİ HAKKINDA DA DAVA BAŞLATILABİLİNİR.Hatay dört yol mıntıkasına bakan Jandarma hakkında GÖREVİ SUİSTİMAL''den dava açmamız gerekiyor.Sevenleri olarak burada imza kampanyası başlatabiliriz.
Gönderen: s.sanal
02 Mayıs 2007 Çarşamba
Adı gibi yüreği izzet adam Dostum,yarı babam,amcam Yüreğimde bıraktığın acın Ve gözyaşım sesleniyor ardından Daha çok işimiz vardı, bu kalleş dünyayla Ve omuzladığımız acılarla Koca yürekli cömert adam Adam gibi adam Varmıydı bizi böyle ağlatmak Hakkını helal et be amcam...
Gönderen: Kubilay
01 Mayıs 2007 Salı
Sevgili Ömer üniversiteden dönem arkadaşimdi, 90''li yillarda da ayni petrol şirketinde bir süre birlikte çalıştık. Güzel karakterini yüzünden ilk bakişta okuyabileceğiniz bir insandı. Geçimine destek sağlamak için eski model bir amerikan arabasiyla akşamlari dolmuşculuk yapardı, hemen hepimiz aynı parasız günleri paylaştik gençliğimizin en güzel dönemlerinde, çoğumuz eski elbiselerle geçirdik o günleri, yine de parasızlık bizden insanlığımızı alamadı, tam tersine çalıştık, çabaladık, emek harcadik, iyi-kötü biryerlere geldik, bunun en güzel örneğini de Ömer verdi. Eğer o rezil katil(ler) firmadaki işini kaybedenlerdense, görsünler gerçek hayat mücadelesi nasıl verilir ve bilsinler ki bu havayı solumayı haketmiyorlar. Dilerim kalan sefil hayatları boyuncas ızdırap çekerler. Tanri Ömerin ailesine, sevenlerine sabır versin
Gönderen: Deniz Yılmaz Sanal
26 Nisan 2007 Perşembe
Kardeşim Ömer Cemil Sanal''la ilgili olarak bilgi vermek isteyen herkes 0539 509 97 55 no''lu telefonumdan beni arayabilir. 27 Nisan ile 30 Nisan 07 tarihleri arasında Hatay/Dörtyol''dayım.
Gönderen: ADSIZ
26 Nisan 2007 Perşembe
Ömer çok dürüst çok ahlaklı kısaca GÜZEL İNSAN GÜZEL DOSTdu. Ona kıyanları lanetliyor,en kısa zamanda onlarında aynı sonla bu dünyadan göçmesini istemiyorum.Sürünsünler,acı çeksinler,yaptıklarına köpekler gibi pişman olsunlar,acının kat kat acısını yaşasınlar ölmekten beter olsunlar,ölüm onlara kurtuluş kalana dek böyle yaşasınlar inşaallah.
Gönderen: biricik
24 Nisan 2007 Salı
bu sessizlik neden bunca arkadaşı hiç bir şey duymadımı hadi lütfen kendinize gelin belki önemlidir duyduklarınız...
Gönderen: biricik
24 Nisan 2007 Salı
merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var acaba gecegözü bildiklerini anlattımı yada biliyorda neden sustu susuyor sıranın kendisine gelmesinimi bekliyor yada laf olsun diyemi konuşuyor sayın deniz hanım bu konuda bize cevap verirseniz sevinirim saygılarımla...
Gönderen: dsanal
24 Nisan 2007 Salı
Yûnus Sûresinin 89 . Ayetinde Allah da, “Her ikinizin de duası kabul edildi. Öyleyse dürüst olmakta devam edin ve sakın bilmeyenlerin yolunda gitmeyin” dedi.
Gönderen: dsanal
24 Nisan 2007 Salı
Bakara(*) Sûresinin 104 . Ayetinde'' Ey iman edenler! “Râinâ” (bizi gözet) demeyin, “unzurnâ” (bize bak) deyin ve dinleyin. Kafirler için acıklı bir azap vardır.22 ''
Gönderen: BİRİCİK
23 Nisan 2007 Pazartesi
ARKADAŞLAR BU OLAY OLDUKÇA ÜZÜCÜ UMARIM EN KISA ZAMAN DA ADALET YERİNİ BULUR BUNUN İÇİ N TOPLUM OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLER VAR LÜTFEN DUYAN GÖREN BİLEN BİRİLERİ VARSA PAYLAŞSIN YARIN BİZE DE YAPILABİLİR BU ÜLKEDE ADALETTEN VE DEVLETTEN DAHA BÜYÜK HİÇ BİR ŞEY OLAMAZ BENCE BİLEN LER DEĞİL YAPANLAR KORKSUN LÜTFEN SAĞ DUYULU OLUN JANDARMA BU KONUDAKİ HER ŞEYİ DEĞERLENDİRİYORMUŞ LÜTFEN O İNSANIN EŞİNE VE ÇOCUKLARINA ACIYIN AİLESİNE ACIYIN VE DUYARLI OLUNN... SAYGILARIMLA
Gönderen: Deniz Yılmaz
23 Nisan 2007 Pazartesi
Kardeşim Ömer''in katledilmesi ile ilgili bilgi sahibi olan herkesi, soruşturmayı sürdüren Dörtyol Cumhuriyet Savcılığına ya da aşağıdaki adresime bilgi vermeye davet ediyorum. Verilecek her bilginin, karanlığa gömülmek istenen gerçeğin günyüzüne çıkmasına katkı sunacağına inanıyorum. telos14@hotmail.com
Gönderen: gecegözü
23 Nisan 2007 Pazartesi
deniz hanım e-mail adresinizi msn''ye ekleyemedim bana hotmail.com olan bir msn bildirimisiniz. Saygılarımla
Gönderen: hakan
23 Nisan 2007 Pazartesi
SAYIN GECE GÖZÜ Elinizdeki bilgi ve belgeleri paylaşalım Adaleti sağlamak adına herkes birşeyler biliyor ama kimse konuşmuyor hakankaraca89@hotmail.com
Gönderen: İlahi Adalet
23 Nisan 2007 Pazartesi
Sevgili Ömer Cemil Sanal beyin öldüğüne inanmıyorum.O bir yerlerde yaşıyor.Herkes bunu düşünerek biraz korksun.O bir gün gelecek karşımıza çıkacak...
Gönderen: Denız Yılmaz
23 Nisan 2007 Pazartesi
Adalet herkes için gereklidir. Yaşamımızı kabusa çeviren, sevdiklerimizi bizden kopartıp alan zorbalığa, adaletsizliğe karşı hepimizin yapması gereken sıradan insani görevler var. Biz de Kardeşimin katli ile ilgili dava başladığında her türlü bilgi ve tanıklığa ihtiyaç olacağını düşünüyoruz. Korkuyu ve karanlığı yenmek için, adalet için, onurlu ve güvenli bir yaşam için insan olarak hepimize görevler düşmektedir. Alçakça işlenen bu cinayetin aydınlanması için Dörtyol Cumh. Savcılığı soruşturma yürütüyor. Aile olarak biz de sonuna kadar bu davanın arkasında olacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bize yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler. Deniz Yılmaz Sanal telos@alice-dsl.de
Gönderen: Ebru KOLAY
22 Nisan 2007 Pazar
Ömer Cemil SANAL''a; Bu zamana kadar hep izinde oldum,hep seni örnek aldım kendime. Bundan sonrada, yaşadığım müddetçe yine aynı şekilde devam edeceğim Canım hocam benim. Seni çok özledim, çok seviyorum. Çalışkan, dürüst ve namuslu olmanın sonucu böyle haince, kalleşce katledilmek oluyorsa, Bir kurşunda gelsin bana sıksınlar, beni de vursunlar canım hocam. Seni Sahipsiz sanmasınlar, gelsin beni de vursunlar hocam. Bu ülkenin yetiştirdiği nadide Mühendislerden birisin,aldığı eğitimi, tahsili ile parmakla gösterilecek engin bilgi ve tecrübeye sahip ve her şeyden önemlisi saygın kişiliği efendiliği ile örnek gösterilecek mükemmel bir insansın sen. Seni vurmaya hiç kimsenin gücü yetemez. ÖMER CEMİL SANAL''A SEVGİ VE SAYGILARIMLA, EBRU KOLAY BELKİ BİR YERLERDEN OKUYORSUNDUR VEYA DUYUYORSUNDUR İHTİMALİ İLE SANA SESLENİYORUM İĞRENÇ, KATİL ADAM!!!!!!!, BELKİ İNSAFA GELİRSİN DİYE YAZIYORUM, BABASIZ BIRAKTIĞIN O 2 GÜZEL YAVRUNUN ÇIRPINIŞI HİÇ Mİ GİRMİYOR RÜYALARINA, HİÇ Mİ ACITMIYOR İÇİNİ, HAYVANLAR BİLE SEVİYOR, ÇOCUKLARINA YAVRULARINA SAHİP ÇIKIYOR, SON NEFESLERİNİ VERENE DEK SADECE YAVRULARI İÇİN YAŞIYOR,SENİN YAVRUN YOKMU, ANAN,SEVDİĞİN YA DA HİÇ DOSTUN DA MI YOK? YOKMU? SEN BU DUYGULARDAN HİÇ NASİBİNİ ALMAMIŞ, HİÇ BÖYLE GÜZEL DUYGULARA HAİZ OLAMAMIŞSIN NE YAZIK, ALLAHTAN KORKUN DA, ÇEKİNCENDE YOKKİ, BÖYLE BİR HAİNLİĞİ YAPABİLMİŞSİN. BU İŞİ PARA İÇİN, VEYA NE İÇİN YAPTIYSAN, MUTLUMUSUN, PARALIMISIN ŞİMDİ, YADA EĞER BU İŞİ ÇOCUKLARINI DOYURABİLMEK, ONLARI OKULA GÖNDEREBİLMEK İÇİN YAPTIYSAN O KAZANDIĞIN PARAYLA OKULA GİDİCEK ÇOCUKTAN KİME NE HAYIR GELECEK, O SANA BABAMI, ATAMI DEYECEK ŞİMDİ SANIYORSUN. İNANIYORUM Kİ, SENDEN DOĞAN VEYA SENİN NESLİNİ SÜRDÜREN KİM OLURSA OLSUN, EN AZ SENİN KADAR HAİN VE ŞEREFSİZ OLACAKTIR. BUNU HİÇ DÜŞÜNMEDİN Mİ?? İŞSİZ KALDINDAMI VURDUN,, PARASIZMIYDIN,NİYE SEN Mİ VERDİN Kİ CANI, SEN ALDIN. SEN KİMSİN Kİ?? GEL BENİ DE VUR HAİN, PİSLİK ADAM.!! ALLAHIN ADALETİ HER ZAMAN BİR BAŞKA OLUR, ELBET HAKKIN ADALETİ TECELLİ EDER, GÜN GELİR SENDE VURULMAKTAN BETER OLURSUN, İÇİNDE BİRAZ OLSUN İNSAF DUYGUSU VARSA, BİRAZ İNSANLIĞIN KALMIŞSA GİT TESLİM OL, İÇİNDE BİRAZ VİCDAN MUHAKEMESİ YAPIYORSAN, BAŞINI YASTIĞINA KOYDUĞUNDA VİCDANINLA BAŞBAŞA KALIYORSAN EĞER, O SANA DOĞRU YOLU GÖSTERECEKTİR. HERKESTEN KAÇABİLİRSİN AMA ALLAHTAN KAÇAMAZSIN.BUNU UNUTMA. HERKESTEN BÜYÜK, DAHA GÜÇLÜ YERİ GÖĞÜ , VE MAALESEF SENİ DE YARATAN TEK VE TEK ALLAHTIR. VE ALLAHIN ADALETİ HER ZAMAN BİR BAŞKADIR. ÇÜNKÜ ALLAH HERŞEYİ GÖRÜP, İŞİTEN VE BİLENDİR. EVRENDEKİ HERŞEY YÜCE ALLAHIN TAKDİRİNDE VE EMRİNDEDİR. ALLAH EMRETMEZSE YAPRAK BİLE DALINDAN DÜŞEMEZ, SEN Mİ YAKALANMAM, BULUNMAM SANIYORSUN. HERKESTEN KAÇSAN, ALLAHTAN KAÇAMAZSIN. BUNLARI BİLMİYORMUSUN?? DAHA BİLMEDİKLERİNİ DE SÖYLEYEYİM İSTERSEN. DÜNYADA DÜŞMANLIK, HIRS VE PARADAN BAŞKA ŞEYLERDE VARDIR. İNSANLIK, DOSTLUK, KARDEŞLİK, SEVGİ GİBİ. BU DUYGULARA NE PARAYLA, NE DE ZORLA SAHİP OLUNABİLİR. BU DUYGULAR YENMEZ, İÇİLMEZ, GÖRÜLMEZ, İŞİTİLMEZ. SADECE HİSSEDİLİR VE BU KUTSAL DUYGULARI HİSSEDENLER DÜNYANIN EN MUTLU, EN HUZURLU İNSANLARIDIRLAR. AMA SENİN GİBİ, KALBİ KASKATI, TAŞLAŞMIŞ OLANLAR BU GİBİ DUYGULARIN YAKININDAN BİLE GEÇMEMİŞ OLSA GEREK BÖYLE HAİN, KALLEŞCE HAYATLARINI BİR PARAZİT GİBİ SÜRDÜREBİLMEKTEDİRLER. BİLSEN EĞER BİLSEN ŞU LAFLARIN DEĞERİNİ, ANLAMINI, ÖLÜMDEN BETER SANA.ÖLMEKTEN BETER SANA. AMA ÖLÜM TEK KURTULUŞUN OLUR SENİN. HERŞEY O KADAR KOLAY DEĞİL HAYATTA. AMA ANLAYABİLİRMİSİN, İDRAK EDEBİLİRMİSİN HİÇ BİR FİKRİM YOK.
Gönderen: gece gözü
22 Nisan 2007 Pazar
Sevgili Ömer Cemil Sanal''ın öldürülmesine bir dörtyollu olarak çok üzüldüm, ama katillerinin bu güne kadar yakalanamamış olmasına ve açıklanmamış olmasına daha da üzüldüm, Gerçek katil acaba tutuklanarak cezaevine konulan C. UYGUR mu yoksa arkasındaki şahıslarmı? işte bu soruyu araştırdım. gerçekten arkasında bulunan çok renkli kişiliklere sahip iş adamı ve siyasilerle karşılaştım. Sevgili deniz hanıma seslenmek istiyorum Siz Rahmetlenin kardeşisiniz, bu konuda bütün bildiklerimi size açıklayacağım, gerçekten de sizde şaşıracaksınız bana burdan e-mail adresinizi bırakırsanız size ulaşacağımı kesinlikle unutmayın. Katil veya katillerin yakalanmasını ben de çok istiyorum, Ömer beye iş için gittiğimde tanımıştım, bana iş vermedi ama beyefendi ve saygınlığı bende büyük bir hayranlık bırakmıştı. Deniz hanım cevabınızı bekliyorum.
Gönderen: Ebru KOLAY
22 Nisan 2007 Pazar
Hiçbir pisliğin, kötülüğün kirletemeyeceği kadar Temiz , Dosdoğru, Hiçbir sıkıntının altında ezilip, pes etmeyecek kadar Cesur, Mert, Sağlam karakterli, Hiçbir adaletsizliğe sessiz kalmayacak kadar adil, dürüst,yürekli, Yüreği insan sevgisiyle dolup, taşan, Kalbiyle konuşup, gözleriyle ışık saçan, Sevgisiyle insanların yüreğini ısıtan, bilgisiyle aydınlatan, merhameti ile koruyan, hayatımda en değerli insan, dost, abi, kardeş,hoca,ustam olan ÖMER CEMİL SANAL’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum. Onur duyuyorum. Biliyorum ki, cennetin en güzel köşesindesin, Mavi Gözlerinle Hep Gül, Mutlu Ol Canım Hocam, ÖMER CEMİL SANAL’a Sevgi & Saygılarımla, Ebru KOLAY
Gönderen: Deniz Yılmaz
20 Nisan 2007 Cuma
Sevgili Ömer, Sana bugün rüyamı anlatacağım. Rüyamda iki kare fotoğraf gördüm. Birisi 4-5 yaşlarında çekilmiş siyah beyaz bir fotoğraftı. Elinde boya fırçasıyla karşımıza geçmiş gülüyordun. Sonra birden kare değişti. Büyümüştün, bir kalabalığın önündeydin ve sağ yumruğunu havaya kaldırmıştın. Resim canlandı. Yürüyordun. Arkandaki kalabalık seni takip ediyor ve hep birlikte şarkı söylüyordunuz. Herkes çok mutlu görünüyordu. Benim için HEP BÖYLE KAL SEVGİLİ ÖMER. Seni seviyoruz.
Gönderen: Zafer Yilmaz
20 Nisan 2007 Cuma
Ne yazılabilir, ne söylenebilir ki Ömer''in ardından... O lanet olası iç sızılarımızdan mı söz etmeliyiz şimdi, yoksa o derin boşluktan mı? Ya da, içimizi saran öfke sarmalını mı anlatmalıyız şimdi? Bütün bunların bir işe yarayıp yaramayacağını bilemiyorum, ama alçakça işlenen bu cinayetin aydınlanmasının, katillerin gerçek kimlikleri ve amaçlarının açıklık kazanmasının en azından adalet duygumuzu daha fazla örselenmekten kurtaracağını umuyorum. Zorbalığın, kuralsızlığın, gözüdönmüşlüğün ve neredeyse erdem olarak sunulan bütün kötülüklerin altedilmesinin bir yoludur bu. Ne yazık ki, onca acıdan sonra bu ülkede katilere, aşağılık suç şebekelerine, cinayet odaklarına, mafyalaşmaya methiyeler dizilmektedir hâlâ... Bütün toplum bu kültürle zehirlenmeye ya da bir kurban olarak, bu kültürün unsurlarına teslim olmaya zorlanıyor. Bu kültür yaşamımıza, sevdiklerimizin yaşamına korkusuzca hükmediyor. İşte, sevgili Ömer de bu kültürün kurbanı oldu. O Ömer ki, binbir emekle kendini yetiştirdi, büyük ve yorucu gayretlerle bir yerlere geldi. Dürüslüğün, çalışkanlığın, yaratıcı insan olmanın bedelini yaşamıyla ödedi. Hiçbir şey Ömer''in yaşamına kastedilmiş olmasının gerekçesi olamaz. Sevdiklerimizin, aydınlık yüzlü o güzel insanlarımızın yaşamına kıyan katiller asla gönül rahatlığı içinde olmamalıdırlar, onlara bu fırsatı vermemeliyiz artık. Bunu sağlamanın biricik yolunun, duyarlı insanlar olmamızdan geçtiğini unutmamalıyız.
Gönderen: NEjla Çalışkan
17 Nisan 2007 Salı
Arkadaşım ÖMER''in ölüm haberini aldığım gün de , onun yaşamadığı fikrini kabul edemedim , Cenazesinde onu son yolculuğuna uğurlarken de yaşamadığı fikrini kabul etmek istemedim. Bu hafta sonu eski çalıştığı şirketin bayi toplantısında ÖMER''i konuştuk. ÖMER''in ne çok seveni varmış . Dürüstlüğünü çalışma azmini en önemlisi "insan" oluşunu sevdik. ÖMER''i konuşurken ben gözyaşlarımı tutamadım. Dostların dedilerki... Ömer hayata hep gülümseyerek bakardı.. sakın ağlama... ÖMER''i hep gülümseyerek hatırla dediler. Cenazen de eşinin, annenin ağlamaktan göz pınarları kurumuştu. Acılarını yüreğimin içimde hissettim. Ömer içimiz yanıyor...... Ölüm , Arkadaşımızı, dostumuz ÖMER''i aldın, çocuklarını, eşini, ailesini, babasız bıraktın. " Ölüm adın kalleş olsun" Ömer''in ölümüne sebep olanlar !!!!!! Eğer tanımış olsaydınız ÖMER''i .. tanısaydınız. yaşaması için elinizden geleni yapardınız. Ömer böyle bir ölümü, hiç bir zaman hak etmedi. Onu geri getirecek gücümüz yok, keşke böyle bir şansımız olsaydı. Dostlarının tek bir isteği var , katillerinin ve azmettirenlerinin bulunması ve cazalandırılmasıdır.
Gönderen: dörtyolu kirletmeyelim.
17 Nisan 2007 Salı
bugün bu sitede yazılanların hepsini aşağı yukarı okudum anladım ki Ömer Cemil Sanal sevilen bir insanmış, bende bir dörtyollu olarak katledilmesine çok üzüldüm. Ancak üzüldüğüm bir noktada bu şekilde sevilen bir insanı katleden katillerin hala açıklanmaması, şunu bilmenizi istiyorum bu işi yapan her kimse dörtyollu olamaz. DELTA şirketinden de katillerin yakalanması için çaba gösterilmesini bekliyor dörtyol halkı, burdan KATİLLERE ve ONA YARDIM EDENLERE SESLENMEK İSTİYORUM: GERÇEKLER BİRGÜN MUTLAKA AÇIĞA ÇIKACAKTIR, İŞTE O ZAMAN İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK GİDİN GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OLUN EN AZINDAN VİCDANINIZI KURTARIN, DÖRTYOL HALKINA DA SESLENMEK İSTİYORUM, KORKMAYIN; BU OLAYLA İLGİLİ OLARAK BİLGİSİ OLAN VARSA GİTSİN GÜVENLİK GÜÇLERİNE BİLGİ VERSİNLER, MERHUM ÖMER CEMİL SANAL''IN KEDERLİ AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.
Gönderen: bir dostu
13 Nisan 2007 Cuma
Resmin işyerimde hep önümde Ömer. Seni çok özlüyoruz.
Gönderen: Ömerseverler
11 Nisan 2007 Çarşamba
Sevgili can dostumuzun kaybının 40. gününe yaklaşıyoruz. Hâlâ yetkililerden bir açıklama yok!!! Haziran 2006 da da Sevgili Ömerimiz tehdit edilmiş, işten çıkartılan bir işçi fail gösterilmişti, yine işçi çıkartılarak aynı senaryo oynandı ve Ömerimizi katlettiler. Bu oyunun arkasındakiler senaryoyu böyle yazdılar, ama gerçekler hayallerle örtülemez. Sayın yetkililere tüm Ömerseverler sesleniyor: Bu oyunun perde arkasındakileri ne zaman bulacaksınız?
Gönderen: ilahi adalet
01 Nisan 2007 Pazar
Bugün ölümünün üzerinden 26 gün geçti.Sensiz bir dünya da yaşamak gittikce zorlaşıyor.Keşke bu bir şaka olsa...
Gönderen: Deniz Yılmaz
31 Mart 2007 Cumartesi
Canım Kardeşim, katledilişinin ardından hep şunu sordum kendime: ''Bu ülkede onuruyla yaşayan bir insan neden katledildi!'' Eğer suçun ONURUNLA YAŞAMAKSA Ömer! Sana söz veriyorum: Bu suçu seninle birlikte işlemeye devam edeceğiz. Bugüne kadar biz yere bakmadık ÖMER. Biz insanlığa yakışmayanı seninle birlikte herzaman aşağılayarak dalga geçtik karanlıkla Ömer. Ve hangi aşağılık sana bunu yaptıysa/ya da yaptırdıysa, şunu bilsin ki; aydınlık her zaman karanlığı yendi. Ve bilsinler ki; "... Örtülü olup da açığa çıkarılmayacak, gizli olup da bilinmeyecek hiçbir şey yoktur. Bunun için karanlıkta söylediğiniz her söz, gün ışığında da duyulacak, kapalı kapılar ardında kulağa fısıldadıklarınız damlardan duyurulacaktır." Luka İncili 12. 1-3
Gönderen: Metin Sayar
28 Mart 2007 Çarşamba
DELTA''DA NELER OLUYOR!!! Delta''da neler olduğunu bilen, duyan kim varsa, lütfen açıklasın! Aynı işyerine çalışan bir işçi olaydan bir hafta sonra neden evinin ahırında asılı bulunuyor? Çalışkan, dürüst, emeğiyle geçinen, hiçbir kirli işte parmağı olmayan Tesisler Müdürü Ömer Cemil Sanal''a neden suikast yapıldı! Bu olay basında neden iki-üç kelimeyle geçiştirildi! Soruşturmanın selâmeti bu olayın basından gizlenmesinden mi geçer, yoksa kamuoyuna açılmasından mı! Öylesine çok soru var ki! Bu olaya ilişkin kim ne duyarsa lütfen yazsın. m.sayar@freenet.de
Gönderen: Nejla Çalışkan
23 Mart 2007 Cuma
Ansızın gidişin haince katledilişin içimizi yaktı. Nur içinde uyu, canım arkadaşım. Ailesine, sevenlerine sabır diliyorum.
Gönderen: ilahi adalet
22 Mart 2007 Perşembe
Ömer beyi yıllar önce tanıdım.Onu ilk tanıdığımda hayatımda bu kadar çok önemi olacağını hiç düşünmemiştim.Kendisine yaşarken söyleyemediklerimi, bir gün gelip öldüğünde buralardan ifade edebileceğimi de düşünmemiştim.Hayat ne garip.Ömer bey bir beyefendi,adam gibi adam,dürüst,sevgi dolu ve paylaşımcı bir kişi idi.Kalbi tertemiz,çok akıllı ve de adildi.Ona bu tuzağı kuranları mutlaka yaşarken biliyordu ve gerekli önlemlerini de almıştı.O benim içimde daima yaşayacak ve her zaman olduğu yerde kalacaktır.Onu karşılıksız ve konumunu da bilerek çok sevdim.ÖMER BEY SENİ HİÇ BİR ZAMAN UNUTMIYACAĞIM ve gün gelecek İLAHİ ADALET YERİNİ BULACAK sana uzanan kanlı eller kendilerine dönecek.Buna eminim.
Gönderen: Deniz Yılmaz
21 Mart 2007 Çarşamba
Ömer hayatı boyunca emeğiyle geçinen bir insandı. Geceleri şöförlük yaparak, gündüzleri üniversiteye giderek okulunu bitirdi. Baba parasıyla kendisine bir yaşam kurmadı Ömer. Mühendis olduktan sonra da yaptığı hiçbir işi küçümsemedi. Paylaşmaktan yanaydı. Ömer emekçiydi. Ömer öğrenciydi. Ömer yaratıcı bir mühendisti. Ömer sevecen bir baba, sevecen bir eş, sevecen bir kardeş, sevecen bir dostu. Yardımseverdi. Yüzündeki o güzel gülümsemesi hiç eksik olmazdı canım Kardeşimin. Çocukları, eşi ve dostlarıyla birlikte doğayı paylaşırdı. Katledilmesinden bir hafta önce ona telefon ettiğimde, bana tavuklarına yem verdiğini söylemişti. Bir çocuk kadar temizdi Ömer. Yaşamın tüm güzelliklerini çevresiyle paylaşarak güzelleştiren bu insanı kim katledebilir? Kendisi gibi bir emekçi mi katletti Kardeşimi? Emeğe değer veren bir insanı hangi emekçi katledebilir? Ömer hep öğrenciydi. Yaşamı hep öğrenmekle geçti ve büyüdü. Öğrendikçe büyüdü, büyüdükçe öğrendi. Yaşamı boyunca hiçbir kavgaya karışmamış böylesine büyük bir insanı vuran/vurdurtanlar; kanla beslenen canavarlar değil mi? Ömer hep mutlu yaşadı. Çünkü tüm yaşamı sevgiyle doluydu. Doğanın bir parçası olan hiçbir canlıya zarar vermedi. İnsan kanıyla beslenen canavarlar, Sevgili Kardeşim gibi mutlu yaşayabilirler mi? Her canlı uryan gelir, uryan gider. Canlı kanıyla beslenen canavarlar bunu unutmasın.
Gönderen: Bir dostu
17 Mart 2007 Cumartesi
Dostum Ömerin öldürüldüğünü ilk duyduğumda ve İstanbuldaki cenazesinden sonra; sinirimi ve üzüntümü paylaşmak, milyonda birde olsa bu yazıların bir şekilde katillere ulaşması halinde insafa gelip teslim olmaları düşüncesi ile başka bir sitede açılan yorumlara yazdıklarımı bu siteyede yazmaya karar verdim. 07.03.2007... Mert, Dürüst, Çalışkan, Bilgi Dolu bir insanımızı kaybettik. Sektörde parmakla gösterilecek kadar bilgi birikimi olan Ömer arkadaşıma önce Allahtan Rahmet Diler, eşine, pırıl pırıl kızı ve oğluna, annesine, babasına, ağabeyi ve ablasına bu dayanılması güç acıya dayanmaları ve hayatlarını tekrar bir düzene sokmaları için allahtan dayanma güçleri için duacı olduğumu söylemek isterim. Ömer in arkada kalan yavrularının ve eşinin hayata tekrar başlamaları için Delta petrol Y.K Başkanı ve üyelerinin maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerini düşününerek Delta Petrol ün tüm çalışanlarına başsağlığı dilerim. Delta nın bir ikinci Ömer bulamayacağını sanki hayattaymışçasına çocuklarına hayata atılana kadar tüm desteği vereceklerine eminim. Atılım içinde olan Delta nın bu kaybı zamanla yeri doldurulamayacak olduğunu dahada anlaşılır kılacaktır bundan eminim. Bu Sektörün yarattığı yan sektörlerden ekmek yiyen helal kişilerin içinde bulunan ve her zaman ortaya çıkacak bu Zalim ve Katillerin bir an önce bulunmasını, tetikçilerin arkasında olan kişilerede ulaşılıp en ağır cezanın verilmesi en büyük dileğim. Deltanın genişlemesi için yatırım yapılacak arazi mafyasından tutunda kaçak petrolle uğraşan herkes bu işin zanlısıdır. Haber kaynaklarının verdiği bilgiler göre İşten çıkarılan kişiler biri veya birileri bu işin içinde ise eyer yine arkasında kaçakcılık rantı olabileceğini düşünüyorum. Şayet ekmek parasından olan bir çalışan bu işi yaptı ise ona iki çift lafım var. YAZIK DEĞİLMİ YAVRUCUKLARI BABASIZ BIRAKTIN? EKMEK PARASI İÇİN CİNNET GEÇİRİP YAPTIYSAN BUNDAN SONRA KAZANACAĞIN PARA HELAL Mİ ŞİMDİ SANA.? O PARAYI HER YERDE KAZANIRDIN SENİN YAVRULARIN BABASIZ KALSA NE OLURDU DÜŞÜNMEDİNMİ HİÇ? KAÇAK İŞ YAPAN HAİN KATİL İKİ LAFTA SANA.... KAZANACAĞIN PARA BİR CAN İLE AYNI MI? SENDE ÖLÜP GİDECEKESİN NE GÖTÜREBİLECEKSİN YANINDA? ÇOCUKLARINA KALACAK HARAM PARA SANIYORMUSUNKİ SENDEN VE YANINDAKİLERDEN ÇIKMAYACAK BİR ŞEKİLDE. YAZIK ÇOK YAZIK GÜN BOYUNCA YAZSAM BİRŞEYLER BURAYA NE ŞU ANDA YAŞADIKLARIMIN TAMAMINI YAZABİLİRİM, NE AİLESİNİN ACISI DİNER NE ÖMER GERİ GELİR... YAZIK OLDU BE ÖMERİM SANA KEŞKE AYRILIP BERABER ÇALIŞMAYA BAŞLASAYDIK KEŞKE... ALLAH TOPRAĞINI BOL ETSİN HEPİMİZ BİR GÜN YANINA GELECEĞİZ SENİ ÇOK SEVMİŞTİM ÖMER HEMDE ÇOK ÇOK ÖZLEYECEĞİM SENİ ... 09.03.2007... Bugün Ömerimizi toprağa verdik Eşi,Annnesi, Babası, Cocukları, Kardeşleri ve tüm sevenleri oradaydı. Buraları okuyan Dörtyollular bilsinki ve başkalarına anlatsınki bugün cenazedeki herkesin lanetleri bu olaya karışan herkezin üstüne yağmur gibi yağdı. Yakalanmasada yakalanmış olmak için yalvaracaksın git teslim ol. Seni bu işe itenlerin adını ver. Cezalarınızı çekin, ailesinin acısı bununla da dinmeyecek ama en azından katilleri olarak sizler bulunmuş olacaksınız. Yüzlerinize baktıklarında neler hissedeceksiniz acaba. Katili hala aramızda dolaşıyor bunu bilen duyan ve saklayan herkes en az katiller ve azmettirciler kadar suçlu durumda olacaksınız. Ömerimiz geri gelmeyecek katilleri yakalanmasa da allahtan cezalarını bu dünyada çekeceklerdir inşallah. Biraz duyarlı iseniz ve o bölgedenseniz bu işin peşini bırakmayın lütfen. Vurulan kişi sizin ailenizede mensup olabilirdi.
Gönderen: BİR ÖMERSEVER
10 Mart 2007 Cumartesi
KAİLETİ BİR İNSANIN KALİTESİZ AŞAĞILIK KİŞİLERİN SALDIRIRSI SONUCU ÖLMESİ ÇOK ACI BENDE İDAMI SAVUNAN BİRİ OLARAK KATİLLERİN BİR ANCA İDAM EDİLMESİ TARAFTARIYIM
Gönderen: Mehmet Mıhçıyazgan
10 Mart 2007 Cumartesi
Ömer kardeşim,çocukluk ve üniversite yıllarımızı birlikte geçirdiğimiz sağlam karakterli bir dost idi. Uzun yıllar görüşememiş olmamıza

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !